W sobotę 05.10.2019 r. odbył się II Górski Półmaraton Długa Góra. Z samego rana pogoda wystraszyła organizatorów, jednak na 1h30′ przed startem okazała się łaskawa i się mocno przejaśniło. Można powiedzieć, że była idealna do biegania. Start ruszył punktualnie o godz. 10:30, zawodnicy mieli do pokonania dystans 21 km z przewyższeniem ponad 600 m. Na trasie  były się dwa punkty odżywcze, na 7,5 km oraz na 15 km gdzie znajdowały się: izotonik, woda, rodzynki, banany oraz batony energetyczne. Pierwszy na mecie pojawił się Marcin Miszewski z czasem 84’04 jednak do rekordu trasy zabrakło mu niespełna 50 sekund. Wśród kobiet zwyciężyła Aleksandra Baranowska -Trzasko z czasem 102:44. Linię mety przekroczyło łącznie 211 uczestników.

Wielkie podziękowanie dla całego zespołu DECATHLON, bez ich pomocy na pewno było by ciężko zorganizować Długą Górę na tak wysokim poziomie.

Chcielibyśmy podziękować za udział w naszej imprezie, i już dzisiaj zaprosić wszystkich za rok na III Półmaraton Długa Góra, który odbędzie się w podobnym terminie.